Aloe Vera Çiçeği Bakımı

Aloe vera Çiçeği

Aloe Vera bitkisi etli kalın ve uzun yaprakları ile ev ofis ortamlarında mistik bir hava oluşturan her derde deva  yaprak içerisindeki jel kıvamı ile hoş bir çiçektir. Aloe vera çiçeği ev ve iş yeri ortamında rahatlıkla saksı içerisinde yetiştirebileceğiniz bir bitkidir.

Aloe vera Fiyatı

Aloevera çiçekleri ortalama boyutlarına bağlı olarak 20 tl ile 200 tl arasında fiyatlar ile satılmaktadır. Sitemizde satılan adresinize ücretsiz gönderim yapılan aloevera çiçeği fiyatını görmek ve sipariş vermek için aşağıdaki linkli yada resmi tıklayabilirsiniz.

Aloevera Bikisi Sipariş Vermek İçin Tıklayınız.

Aloe Vera Siparişi

Aloe Vera Bakımı

 • Aloe vera çiçeği aydınlık sıcak ortam seven bir bitkidir. Işık alan tüm mekanlarda yetiştirilebilir.
 • Kışın 10 günde 1 defa yazın ise hafta 1-2 defa ortam sıcaklığına bağlı sulanması kafidir. Sulama yapıldığında saksı içerisindeki toprağın her yerine aynı orantıda su verilmesine özen gösteriniz.
 • Bitki yaz aylarında kesinlikle direk güneş altında bırakılmamalıdır. Direk güneş yapraklarının bozulmasına neden olmaktadır.
 • Aloe vera yetiştirdiğiniz bitki çabuk geliştiğinden ve kökleri güç olduğundan yayvan ve geniş bir saksı kullanılması tavsiye edilmektedir. Saksının çok derin olması önemli değildir.
 • Aloe vera çiçeğinin sağlıklı gelişebilmesi ve bol yaprak açması için kesinlikle kaliteli bitki toprağı kullanılmalıdır.  Bahçe toprağı tarzında çamur içerisine dikmeniz durumunda bitki gevşek ve mutsuz bir görünüm sergileyip gelişimine devam etmeyecektir.
 • Aloe vera çiçeği saksısı nisan mayıs ayında değiştirmeniz uygundur.
 • Aloe vera çiçeğini mutlaka direk rüzgar alan yerlerden koruyunuz. İki açık pencere arasında bitki çabuk etkilenip yapraklarını sarartmaya başlar.
 • Aloe vera yaprakları genel olarak çok su vermeden sararmaktadır. Bitki suyunu ayarlı verin.
 • Bitkinize kesinlikle çeşme suyu kullanmayın. Aşırı klor bitkinin kök gözeneklerini kapatarak yapraklarının sağlıksız görünmesine neden olur.
aloe vera yaprağı

Aloe Vera Çoğaltma

Aloe vera bitkisini çoğaltmak diğer bitkiler aksine gayet basittir. Yapılan en büyük yanlış genç daha fide bitkileri çoğaltmak için uğraşmak ve sonuç hüsran. Öncelikle çoğaltma yapmak istediğiniz Aloe vera en az 2 yaşında olmalı yaprakları sık ve sağlıklı olmalıdır.

Aloevera bitkisinin çoğaltmak için ana gövdeden ayıracağınız yaprağı suya koyarak kök yapmasını beklemektir. Yaprağı olabildiğince kök kısmından ayırmanız önemlidir.

Bitki 10 gün içerisinde kök filizlerini verdiğin de ayrı bir saksıya alarak bakım yapıp büyütebilirsiniz.

aloe vera çoğaltmak

Aloe vera çiçek açarmı

Aloe vera bitkisi yerini sever uygun ortamda bakımı düzgün yapılırsa senede 1 defa genel olarak sarı avize renginde çiçek açar. Nadir olarak kırmızı çiçek açtığı da görülmüştür.

aloe vera çiçek açar

Aloe Vera bitkisi faydaları

Aloeve bitkisi doğal ilaç deposu olarak görebiliriz. Her derde deva bir bitki olan aloe vera bitkisinin faydalarını sıralayacağız.

 • En yaygın kullanılan özelliği cildi tedavi etmesidir.
  Bunu yaprakları kırarak içerisinden çıkan jeli cildinize sürerek uygulayabilirsiniz.
 • Aloevera öz suyunu içmeniz durumunda kabızlıktan eser kalmadığını göreceksiniz.
 • Aloe Vera bitkisinin yaprak posası özellikle ağız içerisindeki yaralara bire bir devadır. Posanın ağız içerisindeki yaraya direk temas etmesine dikkat ediniz.
 • Selüliti azaltır.
 • Akne oluşumunun önüne geçer yavaşlatır.
 • Saç bakımı yapar kepeği yok eder.

Osmanbey Çiçek Siparişi Verme !

Osmanbey Çiçekçi

Şişli osmanbey ilçesine çiçek siparişi vermek için bahane aramıza gerek yok. Osmanbey ilçesinde listelenmiş çiçeklerimizden birini arayarak yada web sitesine girerek kısa sürede siparişiniz teslim ettirilir. Osmanbey’de toplam 13 çiçekçi mağazası bulunmaktadır. Çiçekçi mağazaları içerisinde;

Osmanbey Çiçekçi
 • Çikas çiçekçilik
 • Fikus çiçekçilik
 • Orkide çiçekçilik
 • Bakara çiçekçilik
 • Kaktüs çiçekçilik

mağazaları çeşidi bol mağazalar arasındadır.

Osmanbey Çiçekçiler

Osmanbey çiçekçileri köklü kuruluşlardan oluşmaktadır. Osmanbey ilçesinin en köklü firması kaktüs çiçekçilik tir. Kaktüs çiçekçilik İstanbul’da ilk açılan çiçekçi dükkanları arasında olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle yılbaşıların da ki noel babalı vitrini kusursuzdur.

Osmanbey Çiçek Siparişi

Osmanbey çiçek siparişi vermek için çiçekçi dükkanlarını arayabilir, yada internet siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz. Fakat köklü eski firmaların bir çoğu internet sitelerinin büyümeleri insanların daha kolay sipariş vermelerinden dolayı telefon ve dükkandan sipariş verme işleri de giderek azalmıştır. Köklü firmaların internet siteleri olmadığından sizlere www.cicekal.net sitesinden sipariş vermenizi öneriyoruz.

Osmanbey  Çiçek Gönder

Osmanbey ilçesine çiçek göndermeniz için bir çok neden vardır. Evlilik yıldönümü, doğum günü, ilk tanıştığınız yer vs vs gibi nedenlerde osmanbeydeki sevdiklerinizi çiçeksiz bırakmayınız.

Osmanbey Çiçek

Şebboy çiçeği bakımı nasıl yapılır

Şebboy Çiçeği Bakımı

Şebboylar doğada yetişen çok çeşitli renk tonlarında sahip mis kokulu çiçeklerdir.Kökleri turp gibi olduğundan dolayı Brassicaceae familyasından olan şebboylar egzotik hoş kokuları ve hoş görüntüleri ile cazibeli bir çiçektir.

 Şebboy Çeşitleri

 Ülkemizde şebboyların, beyaz, pembe, sarı , mor ve lila olmak üzere 4 rengi mevcuttur. Fakat hollandan başta olmak üzere bir çok ülkede kırmızı hatta kahverengi şebboy cinsleri vardır.

 Uygun bir hava şartı sağlandığında ortalama olarak dikim yapıldıktan 40 gün içerisinde 60 cm boya ulaşmaktadırlar. Şebboylar genel olarak kesme çiçek olarak evlerimizdeki vazoları süslemektedir.

 Şebboy Cinsleri

En uzun ömürlü şebboy cinsi Matthiola incana ve M. Annua olarak bilinen bahçe şebboyudur. Şebboyların çok hoş kokmasındaki ana neden taşıdığı uçucu yağlardan dolayıdır. Şebboy çiçeği bu nedenden dolayı kimya sanayinde parfüm yapımında oldukça sık kullanılan bir çiçek çeşidi dir.

 Şebboy İklim Şartları

Son olarak şebboy çiçeği soğuk iklim bitkisi olup, sıcak hava koşullarında dayanma süresi çok azdır. Bol çiçekli günler dileği ile. Kafanıza takılan tüm sorulara info@cicekal.net adresine yazarak cevap bulabilirsiniz.