Söz çiçekleri   mutlaka diğer çiçeklerden farklı ve daha özenli olmalıdır. İlk kez söz yapacak olanların en çok merak ettikleri nokta söz çiçeklerinin nasıl olacağıdır. Çünkü söz durumu olan kişiler ve aileleri çok fazla heyecanlı oldukları gibi, birçok detay ile meşgul olacaklardır. Söz çiçeği için ayrı bilgiye ihtiyaç vardır. Söz çiçeği, mutlaka sözün anlam ve önemine yakışan tarzda bir çiçek olmalıdır. Karşıdakine ne kadar değerli olduğunu çiçek hissettirmelidir.

  • Söz çiçekleri söz gecesinin konseptine uygun olmalıdır.
  • Söz çiçekleri genelde doğal olan çiçeklerden tercih edilmelidir.
  • Renk olarak da daha çok saflığı simgeleyen renkler tercih edilebilir. Söz çiçeği için sarı ve sarı tonlarının kullanımı uygun düşmez.
  • Söz çiçekleri birden fazla çiçek konsepti ile yapılacaksa bu sayı kesinlikle dört çiçek çeşidini geçmemelidir.
  • Söz çiçekleri genelde gül,lilyum yada orkide çiçeklerinden hazırlanması makbuldür.

Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

Nişan evliliğe giden yolda resmi bir adım anlamına gelir. Nişan çiçekleri diğer özel gün çiçeklerine oranla daha büyük boyutlarda ve daha gösterişli olan çiçeklerden seçilmelidir. Nişan çiçekleri doğal çiçeklerden değil doğal görünümlü yapay çiçeklerden oluşursa daha  uzun ömürlü olacaktır.  Nişan çiçeği için daha çok güller kullanılmalıdır.  Güllerin rengi kırmızı ve beyaz olabilir. Çok fazla çiçek karışımı olmaması gerekir. nişanlanan çiftlere en uygun konsept seçilmelidir.  Gülün sayısı çok önemli olmasa da küçük bir buket yerine daha büyük ve daha gösterişli aranjmanlar tercih edilmelidir.

Görsel Kaynak: bigcommerce.com

Nişan El Çiçeği

Gelinler için çiçek ne kadar önemli ise nişanlanan kızlar içinde el çiçekleri o kadar önemlidir. Özellikle son dönemlerde nişan el çiçekleri fazlaca popüler olmuştur. Nişan el çiçeği seçerken çok büyük bir buket yerine daha küçük ve daha sade çiçekler tercih edilmelidir.  Gelin çiçekleri kadar gösterişli olmamalıdır.  Tüm bunlarla beraber, nişan el çiçeklerinde nişanlanan kızın elbisesi de önemli yer taşır. Kesinlikle giyilen giysiye en uygun çiçek seçimi yapılmalıdır. Yeni dönem trendleri gelinler için canlı ve doğal çiçekler olsa da nişan el çiçeği için canlı çiçekler yerine sade ve yapay çiçekler tercih edilmelidir.

Görsel Kaynak: ucarecdn.com