Şans bambusu, bir bambu bitkisi değil, zambakgillere ait bir bitkidir. Çin kültüründen gelme bir bitki çeşididir. Bu yüzden Çin kültüründe dayanıklılığın simgesidir. Şans bambusu; ateş, su, toprak ve metal gibi doğada bulunan enerji elementlerini harekete geçirerek dengelemektedir. Şans bambusu hediye edilen kişiye şans getireceği inancı bulunmaktadır. Eğer dilerseniz kendi evinize de alabilirsiniz. Şans getiren bir bitki olduğundan dolayı, tercih edilmektedir. Bambu anlamı, bambu çubuklarının sayısına göre farklılık göstermektedir. İki bambu çubuğu sevgiyi ifade ederken, üç bambu çubuğu mutluluğu ifade etmektedir. Beş veya yedi çubuk ise sağlığı ifade ettiğinden dolayı, hediye edilecek kişi veya duruma göre bambu sayısı kadar hediye edilmektedir. Dört bambu hiçbir zaman kullanılmaz. Çünkü Çin kültüründe dört sayısı ölümü temsil eden bir rakamdır. Kötü şans getireceği düşünülen dört rakamı hiçbir şekilde kullanılmamaktadır.

Saksı Bambu

Şans Bambusu Özelliği Ve Sayıya Göre Anlamı

Şans bambusu, diğer saksı çiçekleri gibi toprak ve bakım istemez. Evlerde, saksıda sadece büyük çakıl taşları ve içme suyu ile uzun yıllar, dayanıklı bir şekilde yaşayabilmektedirler. Hem görünümü açısından hem de içerdiği enerji dengeleme amacından dolayı, hediye olarak tercih edilen bir bitki türüdür. Günümüzde negatif enerjiden ve yoğun iş stresinden kurtulmak için bu bitkiden yararlanabilirsiniz. Evde veya ofis ortamında bakımı kolay olan ve toprak istemeyen bu dayanıklı bitki ile ortamı pozitif enerji ile doldurmak mümkün olmaktadır. Birada sayısına göre birbirine bağlı Şans bambusu anlamı, değişiklik göstermektedir. İki bambu aşkı, üç veya beş bambu mutluluğu, beş veya yedi bambu sağlığı, sekiz bambu serveti, dokuz bambu iyi bir geleceği ve 21 bambu iyi bir gelecek ve şansların en büyüğünü temsil etmektedir.

hasanpaşa çiçekçi
Dal Bambu

Şans Bambusu Nasıl Yetiştirilmeli?

Şans bambusu yetiştirmek istiyorsanız, oda sıcaklığında su koymanız yeterli olacaktır. Saksıda ofis veya evde kullanabilirsiniz. Saksı içerisinde toprak istemeyen bir bitkidir. Saksıda, oda ısısında içme suyu ve büyük çakıl taşları ile sabitlemeniz yeterlidir. Arada suyunu değiştirerek bakım yapmalısınız. Güneş almayan yerde uzun süre yaşayabilmektedir. Çok geç büyüyen bir bitkidir. Budamak isterseniz kesmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü adı üzerinde şans bambusu anlamı taşıyan bir bitkiyi kestiğinizde, bolluk ve bereketin kaçmasına neden olabilirsiniz. Kesmeden sadece koparabilirsiniz. Bıçak veya makas değerse, sararma ve kurumaya neden olabilir.

Sitemiz üzerinden İstanbul ve Ankara’nın tüm ilçelerine aynı gün teslimat garantili piramit bambu veya dal şans bambusu çiçeği siparişlerinizi verebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasına Kadıköy çiçekçi ve hasanpaşa çiçekçi şubelerimiz üzerinden özel çiçek servis araçlarımız ile gönderim yapılmaktadır.