Evlerde ve bitkilerin olduğu her alanda her zaman pozitif bir düşünce ve neşeli bir ortam hâkim olur. Bitkilerin hemen hemen hepsinde var olan hoş kokular, renkler ve güzel görünümlerden ötürü kullanıldıkları alanlarda pozitif bir enerji saçarlar ve insanları etkileri altına almayı başarırlar. Özellikle de ev ortamlarında, gergin durumlardan kaçınmak, eve her zaman neşe saçmak, uğur getirmek için kullanılan uğurlu bitkiler mevcuttur. Çiçekli olanlar ya da çiçekli olmayanlar olarak ayrılan ve eve uğur getirdiğine inanılan bu bitkilerden ilki kaktüs çiçeğidir.

  • Dikenli görünümü ve korkutucu yapısı olmasına rağmen, kaktüsler kıskançlığı, dikkatsizliği, dağınık düşünceleri ve nazarı yener ve dağıtır.
  • Nane bitkisi de bulunduğu ortama son derece pozitif etki saçar ve uğur getirir.
  • Bambu, yasemin, biberiye, kekik, kasımpatı, okaliptüs, aloe vera bitkileri uğurlu bitkiler arasında kabul edilir. Bulundukları ortamdaki kötü enerjileri hapsederek ortama pozitif enerji saçarlar. Uykusuzluğa iyi gelirler ve eve giren kötü gözlü ve kötü düşünceli insanların da bu düşüncelerini emerek yok ederler.
Görsel Kaynak: shoplightspeed.com

İyi Para Getiren Bitkiler

Uğur getirdiğine inanılan ve sonuçları gözlemlenen bitkiler gibi iyi para getirdiğine, bereket ve şans getirdiğine inanılan bitki türleri de mevcuttur. Özellikle de evin belli başlı köşelerinde, bu bitkilere iyi bakıldığı takdirde, evden bereket, şans ve para eksik olmazdır. İyi şans ve para getirdiğine inanılan ve deneyenlerin sonuçlarını şaşkınlıkla gözlemlediği bir bitki mevcuttur.

  • Bu bitki Crassula bitkisidir. Pek çok uzmana göre evdeki kötü enerjiyi hapseden, eve şans ve bereket getiren, dibine para koyularak bakıldığında parayı arttıran bu bitkinin bakımı oldukça kolaydır. Evin giriş kısmında mutlaka kuzeye bakarak konumlanması gereken bir bitkidir. Son derece parlak ve küçük yapraklara sahip olan bu bitkinin hem görünümü hem kokusu hem de getirileri oldukça güzel ve önemlidir. Büyük bir saksıya ekildikten sonra bakımına başlanan ve özellikle de doğru yerde ve doğru yöne doğru bakarak bakılan bu çiçeğe inandığınız zaman evinizden huzur, pozitif enerji, güzel ve huzurlu anlar, para, bereket ve şans eksik olmayacaktır. Ancak inancınızı hiçbir zaman yitirmemeniz gerekiyor.
Çömlek Saksıda Para Çiçeği

Eve Bereket Getiren Şeyler

Elbette eve bereket getiren pek çok unsur mevcuttur. Bu unsurlardan en bilindik olanları da bitki türleridir. Eve hem huzur hem bereket hem şans hem de para getirmesi için inançlı bir şekilde bitki türlerinden faydalanabilirsiniz. Bitki türleri taşıdıkları renkler, kokular, faydalı kısımlar ve görünümler sayesinde yalnızca onlara bakanlara dahi pozitif bir etki bırakmayı başarırlar. Ancak çok daha detaylı ve çok daha derin bir şekilde bitkilerin anlamlarından ve yapılarından yararlanmak istiyorsanız, eve şans ve bereket getiren bitkilerden temin edebilir ve bakmaya başlayabilirsiniz.

  • Crassula bitkisi, nazar boncukları bitkisi, mücevher bitkisi eve bereket getiren bitkiler olarak bilinir. Büyüdükçe bir ağaca dönüşen ve evin giriş kısımlarında bakılması uygun görülen bu bitki türleri eve yalnızca bereket getirmekle kalmıyor aynı zamanda şans ve huzur da getiriyor. Ev içinde ve üzerinde bulunan kötü enerjileri de içerisine hapsederek evde bulunan bireyler üzerine saçılmasından uzak tutuyor.
Görsel Kaynak: wikimedia.org

Eve Uğur Getiren Çiçekler

Eve bereket, şans, para ve huzur getiren bitkilerin yanı sıra eve uğur getiren çok özel çiçek türleri de mevcuttur. Güzel kokulu olan ve herkesin hayran kaldığı çiçekler evlerde bakıldığında ya da en azından balkonlarda dahi bakıldığında, eve huzur, şans, rahatlık, ferahlık ve uğur getirmeye devam eder. Çiçeklerin kendine has olan bu özelliği sayesinde evlerde hiçbir zaman kötü enerji ve kötü gözler dolaşamaz.

Karanfil, mimoza, şakayık, gül, orkide, krizantem ve tamamen yeşil görünüme sahip olan bitkiler bu türler içerisinde öncelikli sırada yer alır. Hem kokuları çok hoş olan hem de görünümleri çok güzel olan ve tamamen estetik açıdan bile insanları etkileyen bu çiçekler eve uğur getirir. Özellikle de inançlı bir şekilde bakımlarını yaptığınız takdirde her zaman daha fazla uğur getirdiğini görebilir, evinizde daha fazla huzurun, neşenin ve pozitif enerjinin olduğunu görebilirsiniz. Böylelikle her zaman istek ve ihtiyaçlarınız da daha olgun ve pozitif bir şekilde karşılanmaya devam eder.