Sevgili olmak ve karşı cinsten birine aşık olmak hayatın en güzel eylemlerinden birisidir. Dilediğiniz her an her yerden elbette sevgilinize özel anlamlara gelen ve farklı renklerden, kokulardan ve görünümlerden oluşan çiçeklerden demet yaparak gönderebilirsiniz. Sevgiliye çiçek göndermek için her zaman özel günleri beklemek zorunda değilsinizdir. Normal zamanlarda da elbette sevgilinize çiçek gönderebilirsiniz. Özel buketler ve demetler yaptırabilir ya da direk kendi ellerinizle hazırlayarak sevgilinize gönderebilirsiniz. Sevgiliye çiçek göndermek ya da farklı çiçek türlerinden demetler yaptırmak her zaman oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak sevgililer gününde, doğum günlerinde ya da yıl dönümlerinde sevgiliye çiçek göndermenin her zaman daha farklı bir yeri özel bir mahremi mevcuttur. Bu nedenle sevgiliye hangi çiçekler ne zaman gönderilir gibi sorulara cevap bulmak ve her zaman araştırma yaparak göndermek daha önemlidir.

Sevgiliye Bas Harf Cicek

Sevgiliye Saksı Çiçeği

Sevgililere demet şeklinde çiçek türleri gönderilebileceği gibi saksı çiçekleri de gönderilebilir. Ancak hangi tür olursa olsun sevgiliye çiçek gönderirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Çiçekler hayatı daha anlamlı kılan ve özel günleri daha da özel hale getiren, hem görünümleri hem de kokuları ile dikkat çeken ve hem saksı modelleriyle hem de buket modelleriyle alınabilen türlerdir. Bu nedenle sevgiliye çiçek alırken ya da gönderirken çiçeklerin genellikle daha romantik renklerden oluşmasına özen gösterilmelidir. Sevgili denilince akla aşk ve sevgi geldiğinden ötürü alınan ve gönderilen çiçek türleri de her zaman daha romantik renklerden ve kokulardan oluşmalıdır.

  • Sevgiliye çiçek gönderirken mutlaka kırmızı ve pembe tonlarındaki renklerden göndermeye dikkat edilmelidir.
  • Sevgiliye çiçek gönderirken sarı renk çiçeklerin yer almamasına özen gösterilmelidir. Sarı renklerden oluşan çiçekler ayrılığı temsil eder ve sevgililere gönderilmemesi gereken çiçek türleri içerisinde yer alır.
  • Sevgiliye özel günlerde çiçek gönderirken gül ve papatya türleri her zaman ön planda tutulmalıdır.
  • Sevgiliye çiçek gönderirken üzerinde yazılan notlara da her zaman özen gösterilmesi gerekir.
Sevgiliye Gul Almak

Sevgiliye Orkide Almak Ne Anlama Gelir?

Sevgiliye özel günlerde saksı çiçeği ve demet çiçeklerin yanı sıra aynı zamanda orkide çiçeği de gönderebilirsiniz. Sevgiliye orkide çiçeği göndermek onu ne kadar saf ve temiz duygularla sevdiğinizi ve her zaman da sevmeye devam edeceğinizi belirtir. Orkide aynı zamanda güneş alan ve şeffaf saksılarda yetiştirilen bir çiçek türü olduğundan dolayı sevgilinize ona olan hislerinizin ne kadar doğal ve samimi olduğunu da hissettirebilirsiniz. Orkide çiçekleri daha çok balkon ve cam önü gibi alanlarda yetiştirilen çiçek türleridir. Sevgilinize alabileceğiniz en iyi çiçek türlerinden biri olabilir. Orkide çiçekleri boyalı sular ile sulandığında her zaman renkli hale de getirilebilir. Ancak saf ve doğal beyaz orkide modelleri saksı ile sevgiliye gönderilirse, tam olarak anlam kazanır.

Sevgiliye Orkide Almak