Gül, diğer çiçeklere göre her zaman daha revaçta olan bir çiçektir. Sevdiğiniz kişiye, onu sevdiğinizi belli etmek için gül verirsiniz. Bunun anlamı, ‘seni seviyorum’ demektir. Yıllardan beridir süregelen bir davranıştır, sevilen kişiye gül vermek. Gül, her zaman derin anlam içeren bir çiçektir. Bu özelliği yönü ile de diğer çiçek türlerinden ayrılır. Gül çiçeğinin her renginin ayrı bir anlamı olduğunu biliyor musunuz?

Beyaz gül anlamı

Beyaz gül saflık anlamı taşır.  Biri size beyaz bir gül verirse sizin ne kadar temiz olduğunuzu söylemek istiyordur. İyi niyet anlamı da taşıyan bu gül görsel olarak da oldukça kalitelidir. Ayrıca temiz bir sevgi ifadesi de taşımaktadır.

Sarı gül anlamı

Sarı gül daha çok hayatı simgeler. Rengi ile kişiye canlılık katar. Hayat anlamı da taşıyan bu sarı gül sevgide kişiye canlılığı ve renkliliği de sunar. Eğer biri size sarı gül aldı ise o zaman karşı taraf renkli bir tarza sahiptir.

Pembe gül anlamı

Sevgi ifadesi olan bu gül kibarlık ve narinlik anlamını taşır. Sevdiğiniz biri size bu gülü alıyor ise ne kadar kibar olduğunu anlayabilirsiniz. Pembe gül duruşu ve zarifliği ile de ön planda yer alır.

Kırmızı gül anlamı

Aşkı anlatan kırmızı gül seni seviyorum sana aşığım anlamları taşır. Sevginizi söylemenin en güzel yanı kırmızı bir gül almaktan geçer. Ona sevginizi kırmızı gül buketleri ile gösterebilirsiniz.

Mor gül anlamı

Farklı tarzların yansıması olan Mor gül rengi ile sevgide farklılığı ön plana taşır. Sevginizi anlatmak istediğinizde bunu farklı bir dil ile yapmak isterseniz Mor gülü tercih edebilirsiniz.

Turuncu gül anlamı

Turuncu gül ayrılmayalım anlamı taşır. Sana bağlıyım ve sensiz yapamam anlamı da taşıyan bu gül görsel olarak da çok hoştur.

Siyah gül anlamı

Herkes ölüm olarak nitelendirse de siyah gülün anlamı yeni bir başlangıçtır. Hayata yeniden başlayalım ifadesi içermektedir.

101 Gül Anlamı Nedir?

Gül çiçeği, her zaman için sevginin işaretidir. Bu neden ile sevdiğiniz kişiye gül vererek onu ne kadar sevdiğinizi gösterebilirsiniz. Geçmişten günümüze dek gelen farklı bir bilgi vardır. Sayılarına göre güllerin anlamları, size ilginç gelebilir; ancak bu gerçektir. 1 gülün anlamı, sana hayranım demektir. 101 gül anlamı, yıllardan beri var olan, gün geçtikçe daha da büyüyen sevgi anlamına gelir. 100 gül sevdiğiniz kişi için, kalan 1 gül ise sizin sevginiz içindir. Güllerin sayılarına göre anlamları konusu, birçok kişinin ilgi alanı olmaya başlamıştır. İnsanlar bu konu hakkında detaylı araştırma yapmaktadır. Sevdiğinize gül hediye edeceğiniz zaman, bunun anlamını bilerek hediye verirseniz çok daha etkili olacaktır. Bu denli özel ve anlamı olan gül çiçeğinin nasıl yetiştirildiğini hiç düşündünüz mü? Gül yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlar:

 • Almış olduğunuz gül fidanının güvenilir bir yerden olmasına dikkat edin. Fidan ne kadar kaliteli olursa, gülleriniz de o derece kaliteli olacaktır.
 • Almaya karar verdiğiniz fidanı dikkatlice inceleyin. Kurumuş ve sararmış yaprakları olan fidanları tercih etmeyin. Herhangi bir verim alamazsınız.
 • Dikim için en güzel ay sonbahardır. Özellikle Kasım ayı gül için idealdir. Kış boyunca fidanınız yerine alışır ve ilkbaharda çok güzel bir şekilde açar.
 • Gül çiçeği, demiri bol olan topraklarda yetişir. Haddinden fazla asidi olan toprakları sevmez. Bu neden ile toprak seçimi de önemlidir.
 • Gül fidanı dikildikten sonra, düzenli aralıklar ile gübre konulması gerekir. Bu da önemli bir detaydır.
101 Gül

1001 Gül Anlamı 

Sayılarına göre gül anlamları oldukça ilginçtir. Sevdiğiniz birine gül hediye etmek istediğinizde, vereceğiniz gül miktarının anlamını bilmeniz işinize yarayacaktır. 1001 gül anlamı, sonsuz aşkı simgeler. Seni sonsuza dek seveceğim ve seni sonsuza dek beklemeye devam edeceğim anlamına da gelir. Aynı zamanda sadakati simgeler. Eğer sizde sevdiğinize böyle derin anlamlar hissediyorsanız, 1001 adet gül verebilirsiniz. Sevgi arttıkça gülün miktarı da artıyor. Siz de hem sevginizin derecesini düşünerek hem de bütçenizi düşünerek ve de gönderdiğiniz gül miktarının anlamını bilerek sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

1001 Gül

SİZE BİRİ BİR GÜL VERDİYSE NE ANLAMA GETİRMEK İSTİYOR?

 • 1 Gül Anlamı ;Çiçekler her kadının hoşuna gider. İster buket yapıp eline verin isterseniz taç yapıp. Gönül almak isterseniz de birebirdir çiçek. Her çiçeğin ayrı manası vardır. Her çiçeğin ayrı bir anlamı vardır. Ancak her çiçek aynı derece de sevilmez sevilemez. Birinin size kaktüs verdiğini düşünün karşı cins olsun. Ne düşünürsünüz? O kişinin size papatya verdiğini düşünün ne düşünürsünüz? Aynı kişinin size bir gül verdiğini düşünün ne düşünürsünüz? Kaktüs itici, papatya tatlı, bir gül ise aşık gelir size. O bir gül hele ki kırmızı ise işte aşkın tutkusunu gözleriniz de canlandırır. Bir gül asaleti simgeler aslında. Beyaz bir gülün verilme nedeni sizin saflığınızı, doğallığınızı göstermektir, yansıtmaktır. Bir gül genel de iki sevgilinin ilk buluşmasında verilir. İçin de heyecan barındırır.

SEVDİĞİNİZE ÜÇ GÜL ALMALISINIZ. NEDEN Mİ?

 • 3 Gül Anlamı; Aşk insanın başını döndüren en güzel şeydir. Aşık olan insan sevdiğinin bir gülüşü için her şeyi yapar. Bir erkekseniz ve aşıksanız kız arkadaşınızı mutlu etmenin yollarını düşünüyorsanız kulaklarınızı açın ve beni iyi dinleyin. Sizlere tavsiyem sevdiğiniz insana üç gül almanızdır. Üç gül sevginizin en iyi göstergesi olacaktır. Düşünsenize üç kırmızı gülü güzelce dikenlerinden temizletmişsiniz kırmızı bir bukete sarmışsınız. İnanın her kız buna bayılır. Mavi güle sıkça rastlamayız. Mavi gülün anlamı mutluluk, umut demektir. Beyaz gül saflık demektir. Bir mavi, bir beyaz ve bir de kırmızı gülü buket yaptırın. Aşkınızı, umudunuzu, sevginizin saflığını aynı anda anlatın. Kocaman bir beyaz papatya buketinden daha anlamlı olacaktır.

BEŞ GÜLÜN YAŞATTIĞI ANLAM BÜTÜNLÜĞÜNÜ KEŞFEDİN

 • 5 Gül Anlamı; Her çiçek değerlidir, kendine ait özellikleri içerisinde barındırır. Papatya ayrı anlam içerir gül ayrı anlam. Ancak gülün kendine has bir albenisi vardır. Gülün solması bile insana hayat verir. İnsan gülü kurutur, anılarıyla birlikte yaşatır. İşte beş gül de her insana anılarını yaşattırır. Beş beyaz gülün karşısında kine verdiği, yüklediği anlam sen herkesten daha doğal ve daha safsındır. Ben senin doğallığını, içtenliğini güzel kalbini seviyorum demektir. Kalbin kadar temiz bir ömrü sana yaşatmayı kendime görev bildim demektir. Beş gülün her birine ayrı anlam da yüklenebilir. Ancak beş gülün de aynı cins olması tercih edilmesi bakımından daha anlamlı olacak ve anlam bütünlüğü rahatlıkla sağlanabilecektir.

TANIŞTIĞIM ADAM BANA YEDİ GÜL VERDİ. NE DEMEK İSTİYOR?

 • 7 Gül Anlamı; Yeni biriyle tanıştınız. Sonrasında telefonda muhabbet ederek samimiyetinizi koyulaştırdınız. Anladınız ki o sizden sizde ondan hoşlanıyorsunuz. Bu nedenle de yüz yüze konuşup görüşmek için anlaştınız. Buluştunuz ve size kucağında güllerle gülümsedi. Teşekkür ederek gülleri kabul ettiniz. İçinizden çaktırmadan saydınız tam yedi tane. Yedi adet gül kucağınız da duruyor peki bu ne anlama geliyor? Yedi gül size gösterilen sevginin ve saygının bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Yedi gül aynı zaman da seni haftanın yedi günü de seviyorum anlamındadır. Her bir gün için ayrı bir gül kullanılmıştır. Sizi yedi gün yirmi dört saat sevdiğini anlatmaya çabalamış bulunuyor.

KARIM BANA DOKUZ GÜL ALMIŞ NE MESAJ VERMEK İSTEMİŞ OLABİLİR?

 • 9 Gül Anlamı; Her zaman erkekler mi çiçek alır? Kadınlar çiçek alamaz mı? Çiçek almak her zaman erkeğe özgü bir şey olarak görülmüştür. Erkeğin kadına çiçek alması erkeğe görev haline getirilmiştir. Ancak hayat ortaklaşa ve kadın erkek eşit ise kadın da kocasına çiçek alabilmelidir. Peki kocanıza sürpriz yapıp çiçek alabilirsiniz. Sürprizleri ve sevildiğini hissetmeyi herkes sever, unutmayın. Eşinize müjdeli bir haber verecek ve hayatınıza yeni bir bireyin yani bebeğinizin geleceğini anlatmak istiyorsanız. Eşinize dokuz adet gül verin. Her bir gül bebeğinize gidecek bir adım olabilir. Her bir gülün içerisine küçük notlar iliştirelebilir. Dokuz gülün anlamı bebeğinize giden ayların geçirilmesidir. Her ay bir gül kurutup defterinizin arasına koyarak yanına not düşebilirsiniz.

EVİMİN KAPISINA ON BİR GÜL BIRAKILMIŞ NE ANLAMA GELMEKTE

 • 11 Gül Anlamı; Kapınıza gül bırakıp sizin bulmanızı bekleyen birini düşünün. On bir tane gül bir sepetin içerisine yerleştirilmiş halde size sunuluyor. Harika bir manzara. Kalbiniz okşanmış kendinizi harika hissetmişsiniz. Pek ama bırakılan on bir gül ne anlama geliyor? Yılın her ayını bir gül temsil ediyor. Kişi bulunduğunuz ayı saymıyor. On bir ay gelecek on bir ay olarak düşünülüyor. Anlamı ise gelecek on bir ayda seni seveceğim. Bu ay sayılmıyor çünkü zaten bu ay seninim, senin sevgilinim anlamına geliyor. On bir ay sonra yine bulunan aya gelinecek. On bir ayımın sultanısın demek isteniyor. Her bir gülün ayı farklı olduğu düşünülerek farklı renkler de gül alınarak sepet hazırlanabilir. Yaz aylarının renkleri daha canlı tutulabilirken, kış aylarının renkleri daha soğuk olabilir.

ON ÜÇ SAYISI UĞURSUZLUK MU DEMEK? ON ÜÇ GÜL ALMAK NE ANLAMA GELİR?

 • 13 Gül Anlamı; On üç sayısı çoğu kültür de uğursuzluk anlamına gelmektedir. Bu sayının olduğu günler de evlilikler yapılmak istenmez ya da önemli günler bu güne denk getirilmek istenmez. Ancak uğursuzluğu n üç sayısına hapis etmek yanlış bir düşüncedir. On üç gül ile anlatılmak istenen budur. On üç gül alan kişi karşısındakine sen benim bütün uğursuzluklarıma son verdin demek ister. Bir güneş gibi dünyama doğdun bütün uğursuzluklarımı aldın götürdün demek ister. Senden öncesi hayatımın en kötü en uğursuz günleri iken senin gelişin ile dünyam aydınlandı bütün üzüntüleri ve uğursuzları geride bıraktım anlamına gelmektedir. Bu nedenle on üç sayısı bir gül size verildiğin de yanlış anlaşılmalara yer vermemeniz gerekmektedir. On üç sayısını uğursuzluk olarak görmek ve güle de bunu atfetmek yanlıştır.

 

 • 15 GÜL ANLAMI; Aşkı, temsil eden en güzel çiçek güldür hiç kuşkusuz.  Kişiler sevdiklerine özel günlerde ve yılın diğer günlerinde sevgilerinin bir simgesi olarak gül hediye ederler. Fakat gül alacak kişi sevdiği için kaç adet gül alacağına çok dikkat etmeleri gerekir. Nedeni ise güllerin sayıları, kişiler için bazı mesajlar içerir. Eğer sevdiğinizden 15 tane gül almışsanız, hemen anlamına bakmanız gerekir. Zira 15 tane gülün anlamı sıradan bir içerik taşımaz. 15 gül yeni başlayan aşkı ve sevgiyi temsil eder, özellikle ilk buluşmalarda 15 tane gül alıyorsanız bu gülü veren kişi için kıymetli ve değeli bir kişi  olduğunuz anlamına gelir.
 • 20 GÜL ANLAMI; Eğer bir bayan hoşlandığı bir kişiden hediye aldığı zaman bu hediyelerin anlamlarına dikkat etmesi gerekir. Özellikle de alınan hediye gül ise mutlaka sayılarına dikkat edilmelidir. 20 tane gül, sevdiğini söylemek isteyip söyleyemeyen kişilerin tercih ettikleri sayıdır. Burada bir kişi sizden hoşlanıyorsa ve bunu size kolay kolay ifade edemiyorsa güller aracılığı ile söylediği anlamına gelir. 20 gül alıyorsanız, bunun sizin için özel bir anlam taşıdığını da asla göz ardı etmemeniz gerekir. 20 gül aldığınızda karşıdakinden sizde hoşlanıyorsanız bunun için kesinlikle karşınızdakine ümit vermelisiniz. Eğer sevdiğini duymak istiyorsanız bunun için karşınızdakini cesaretlendirmeniz gerekecektir.
 • 33 GÜL  ANLAMI; 33 gül her zaman, mutlu bir ilişkiyi simgeler. 33 gül alan bir kişi sevdiği ile beraber bir ömür boyu mutlu olacağını işaret etmek isterken aynı zamanda da karşısındakine verdiği değeri anlatır. 33 gül diğer güllere oranla sevdiğinin yanında mutlu ve huzurlu olduğunu gösterir. Kişi sevdiği insandan eğer 33 gül alıyorsa mutlaka bu huzurlu bir ilişkiye sahip olduğu anlamına gelir. Bu huzur bozacak ufak olaylardan da uzak durması gerekir. İlişkilerde huzur aynı zamanda uzun bir ilişkiyi de temsil ettiği için 33 gül evlilik öncesi adımı da simgeler. Bundan sonraki bir diğer adım büyük ihtimalle, evlilik teklifi geleceğine işaret eder. Evlilik teklifi almak isteyen genç kızlar bu detaya dikkat etmelilerdir.
 • 39 GÜL  ANLAMI; İşe yeni başlayan kişiler sevdikleri tarafından bazı hediyeler alırlar. Özellikle de bayanlar işe yeni başladıkları zaman, sevdikleri adamdan gül ya da çiçek hediyesi alırlar. Sevdiği tarafından 39 gül hediyesi alan kişiler buna şu anlamı verebilirler. Her zaman sevdiğiniz tarafından takdir edilip başarılı bulunduğunuz anlamına gelir. Erkekler başarılı buldukları kadınlarla evlenmek isterler ve hayatını güçlü, karakter sahibi eşlerle devam ettirmek isterler. Eğer 39 tane gül alıyorsanız bu sizin için ileride gelecek bir evlilik teklifine de işaret sayılabilir. Yine 39 tane gül alıyorsanız sevgilinizin, başarılı kişilerden hoşlandığı anlamı da taşır bunun için her zaman daha başarılı olmaya gayret etmeniz gerekecektir.
 • 41 GÜL  ANLAMI; Çiftler, her zaman sevdiklerinin yanında olmak isterler. Bunda hastalıkta dahildir. Eğer hastalanıp rahatsızlandıysanız, 41 tane gül gelmesi sizin için iyi dilekler anlamı taşır ve yine sevdiğiniz tarafından sizin için endişelendiğini gösterir. 41 tane gül alıyorsanız bu kişiye sonuna kadar güvenebilirsiniz. Ve 41 tane gül getiren kişi sevdiğini hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacağı anlamı da taşır. Hastalıkta sağlıkta beraber olmak istediğini anlatır. Sevgiliden 41 tane gül almak sizi daha özel hissettirmelidir. Bunun nedeni sizin için fazlası ile endişeleniyor olmasıdır. Kesinlikle bu sevginin değerini bilip ona göre daha sağlam ve olumlu adımlar atmanız daha iyi olacaktır.
 • 44 GÜL ANLAMI; 44 gül sevginin sonsuz ve daim olacağının bir işaretidir. Güllerin büyük ya da küçük olması 44 gülün anlamını değiştirmez. Sevdiğinizden 44 adet gül alıyorsanız bu sizi çok sevdiğine ve bu sevginin bir ömür boyu süreceğinin anlamını taşır. Eğer birini çok seviyorsanız ve kaç adet gül alacağınızı bilmiyorsanız 44 tane gül alabilirsiniz. 44 gül sizin sevdiğinize olan aşkınızın devam edeceğini ve ömrünüzün sonuna kadar aynı kişiyi seveceğinizi sizin yerinize güller söyleyecektir.  Sonsuz sevgiyi simgeleyen 44 gül gülü veren kişinin gülü alan kişiyi de sonsuza kadar mutlu edeceğini, onunla beraber mutlu bir şekilde yaşamak istediğini gösterir.
 • 55 GÜL  ANLAMI ;55 gül biraz daha eski aşkları temsil eder. Yılların eskitemediği ve eskitemeyeceği aşkı ifade eden en güzel anlamlar taşıyan sayıdır. Dillere destan olan ve herkesin imrenerek baktığı aşkın simgesidir 55 gül. Bunun için 55 tane gül almak herkese kısmet olmaz. Daha çok aşkını içinde yaşamış ve yıllarca acı çekmiş kişilerin en iyi simgesidir. Aşkın ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu anlatan en iyi örnektir 55 gül. 55 gül almak istiyorsanız ya da 55 gül hediye etmek istiyorsanız bunun için aşınız için çabalamanız ve karşınızdaki sevdiğiniz kişinin kalbini kırmadan onu daima sevmeniz gerekir. 55 gülün manası büyük olduğu için yaşadığınız aşkında derin olması gerekir.
 • 61 GÜL ANLAMI; 61 Gül yıllarca aşkına ve sevdiğine hasret kalmış kişilerin hediye edebileceği güldür. Öyle büyük aşk ve sevgiler vardır ki sevdiğini yıllarca göremeyebilir. Bu yönde haset çekip sürekli bir yara ile yaşayabilirler.  61 gül bu gibi uzun yıllar hasret çekenleri simgeler. 61 gül alan kişi şunu iyi bilmelidir ki 61 gül veren kişi yıllardır kendisinin hasretini çemiş ve bunu hiçbir şekilde yansıtmamış çok değerli bir kişidir. Bunun için 61 gül aldıktan sonra bu gülleri veren kişinin değerini iyi bilmelidir. Acısı hiç bir zaman dinmeyen ve asla da dinmeyecek olan kişilerin verebilecekleri gül sayısıdır 61 ancak.
 • 69 GÜL ANLAMI; 69 gülün anlamı sevdiğini arzulayan ve her zaman sevdiğini yanında isteyen kişilerin duygularını yansıtan anlam taşır. Genelde imkansız bir aşka kurban olmuş kişilerin duygularını yansıtan sayıdır 69 gül sayısı.  Aslında 69 gül sayısın sevgiliye  asıl söylemek istediği cümle şudur; seni seviyorum ve seni arzuluyorum ve her zaman seninle olmak istiyorum aradaki tüm olumsuzluklar bir an önce kalksın ve seninle devam edebileyim hayatıma. 70 değil 69 gül sevgiliye sunulabilecek en güzel sayılardan bir tanesidir. Eğer unutamadığınız bir aşkınız ve sevdiğiniz varsa onun için mutlaka 69 gül almanız gerekir. 69 gül alan kişide bu sayı için çok mutlu olmalıdır.
 • 73 GÜL ANLAMI; 73 gül geç kalınmış sevgiyi temsil eder. Eğer geç kalmış ve bir yerlerde hala duran bir aşkınız varsa onun için 73 tane gül almanız gerekir. Geç kalınmış aşk her zaman yüreğe acı verir, bu acıyı yaşayan ve içinde tutamayan bir kişi ancak 73 tane gül verecektir sevdiği için. Geç kalınan aşklar çoğu zaman ümitsizliği de beraberinde getirir. 73 gül aldıysanız ümitsiz olmanıza gerek kalmayacaktır. Ne kadar geç kalınsa da geçen zamanı silip geleceğe yönelmeniz en doğrusu olur. Bunun için 73 gül alan kişi artık kalbinin yanmasına gerek kalmayacaktır. Bunu bilen sevgili kendisi için yeni ümit kapısı da açacaktı ve bunun için kendisine 73 gül alacaktır.
 • 75 GÜL ANLAMI; 75 gülün anlamı kilitli kalmış imkânsız bir aşkı ifade eder. Acılardan geçen aşkı ifade ettiği gibi 75 gülü alan kişide veren kişiye göre erişilmesi zor imkânsız bir kişidir. 75 gülü veren kişi unutmak istediğini fakat unutmak için geç kaldığını söylemek ister. Kaybolmuş kara sevdayı ve bu sevdanın sonu gelmeyeceğini anlatır. Canı yanın kişi sevdiği için 75 gül alır.  Aşk 75 gülü veren kişi için bir zehirden ibarettir. Fakat karşısındaki sevdiği kişi de onu seviyorsa ya da hoşlanıyorsa mutlaka bunun sinyalini vermelidir. Aksi halde herhangi bir şekilde tekrar dönüş gelemeyebilir.
 • 79 GÜL ANLAMI; 79 gül almışsa bir kişi, bu gülü veren kişinin ilk görüşte kendisine âşık olduğu anlamına gelir. Bu aşk ile her zaman umutlu olduğu ve gelecek hayalleri kurduğu anlamına gelir. Sevdiğinin sözlerine her zaman dikkat ettiği her sözünü dikkate aldığı ve her hareketini sevdiği anlamına gelir. Yani koşulsuz şartsız sevenlerin sayısıdır 79 gül. Eğer sevdiğinize onu kendisi olduğu için ve koşulsuz şartsız sevdiğinizi söylemek istiyorsanız bunun en güzel yolu 79 gül almak olacaktır. 79 gül aldıktan sonra içerisine her hangi bir not yazmanıza da gerek kalmayacaktır. Çünkü 79 gül sayısı söylenmek istenen en güzel sözleri kendiliğinden söyleyen bir sayıdır.
 • 81 GÜL ANLAMI; Sevgiliye 81 gül almak, genelde özür anlamı taşır. Eğer sevdiğinizin kalbini kırmışsanız, bunun için 81 gül almak en doğru özür ve af dileme yöntemi olacaktır, zira 81 gül alındığı takdirde arada ki kırgınlık ve kızgınlıklarda ortandan tamamen kalkmış olacaktır. Kişiler özellikle de erkekler yaptıkları bir hatadan dolayı sevgilisinden özür dileyemiyorsa 81 gül ile sevdiğini ziyaret edebilir. Bu karıdakinin hem hoşuna gidecektir hem de kendisine olan kızgınlık ve kırgınlığı da tamamen ortadan kaldıracaktır. Yapılan hataların telafisi ne kadar zor olursa olsun, tüm hataları 81 gül alnında çözecektir. Burada gülün rengi önemli değildir. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta gülün sarı renkte olmaması detayıdır. Çünkü sarı renk ayrılığı ve pişmanlığı simgeler bu doğrultuda sarı ve 81 gül çelişkiye düşmüş olacaktır.
 • 89 GÜL ANLAMI; Birine 89 gül hediye ettiğinizde onunla sevgili olmak istediğinize işaret eder. Eğer bir kişiden hoşlanıyor ve bunu o kişiye söyleyemiyorsanız onun için mutlaka 89 gül almalısınız. 89 gül sevgili olmak istediğinizi belirten en güzel detaydır. Bunun dışında 81 gül karşınızdaki kişinin çok güzel olmadığını fakat, yine de sizin için en güzel kişi olduğunu belirtir. Sevgisini istediğiniz kişi için 89 gül alabilirsiniz. Bir kişiye sevgili olmayı direkt teklif edemeyebilirsiniz işte bunun için sizin adınıza konuşacak olan 89 gülü hediye edebilirsiniz.  Karşınızdaki kişinin  ya da sevdiğiniz kişinin hiç aklına gelmeyecek kadar güzel bir jest ile karşılaşmasını istiyorsanız 89 gül hediye edebilirsiniz.
 • 99  GÜL ANLAMI; Geleceğe yönelik evlilik ya da beraber yaşama gibi hayalleri olan kişilerin 99 gül almaları ve bu gülleri sevgililerine vermeleri oldukça iyi olacaktır. Çünkü 99 gülün anlamı sevgiliye vurulmak ve ömür boyu onunla beraber yaşamak istediği anlamı taşır. Burada,  kalp ağrısı yaşamak istemediğini ve sevdiği ile her daim beraber yaşamak istediğini gösterir. Eğer her sabah beraber uyanmak istediğiniz bir sevdiğiniz varsa onun için 99 gül alabilirsiniz. Böylece 99 gül büyük anlamlar taşıyacaktır. Gitmek istemeyenler ve her zaman sevdiğinin yanında olmak isteyenlerin seçtikleri sayıdır 99. Bu sayı aynı zaman da sevdiği ile her zaman beraber olmak istediğini de temsil eder gün boyu tüm aktiviteleri beraber yapmak istediğinin en güzel göstergesi olacaktır.
99 Gül

Sayılarına Göre Gül Anlamları

500 GÜL ANLAMI; 500 gül genellikle uzun yıllardır beraber olan ve evli olan çiftlerin alabilecekleri gül sayısıdır. Uzun yıllardır beraberiz ve sen beni çok mutlu ettin anlamı taşır. 500 gül genellikle, evlilik yıldönümlerinde tercih edilir. Evlilik yıl dönümlerinin en güzel hediyesidir de aynı zamanda. Hayatını beraber sürdüren ve yine uzun yıllar boyunca beraber sürdürmek isteyen kişiler 500 tane gül alabilirler. 500 gülün anlamı ve manevi değeri oldukça yüksektir.  Sevgiliye ya da eşe teslimiyet ve sadaktı simgeler. Kişiler teslim olmak istedikleri sevdikleri için 500 tane gül alabilirler. Sevginin sınırı olmadığını da bu şekilde belirtebilirler.

 • 555 GÜL  ANLAMI; 555 gülün anlamı, sevdiğiniz ile tüm yıl beraber olmak istediğinizi anlatır. Ve bununla beraber sevdiğiniz ile uzaklarda bir hayat kurmak istediğinizi anlatır. Söyleyemediğiniz tüm sözcükleri sizin yerinize güllerin söylemesini istediğinizde sevgilinize 555 gül alabilirsiniz. Aşkınızın ne kadar saf ve içinde herhangi bir oyun ya da çıkar olmadığının ispatıdır 555 gül. Bunun için ne kadar saf düşüncelere sahip olduğunuzu göstermek isterseniz gülleri beyaz renkten de seçebilirsiniz.  Bazı kişiler konuşamaz ama içindeki sevgiyi de dışarı vurmak isterler tam da bu sırada 555 gül herkesin imdadına koşacak n güzel hediyelerden bir tanesi olacaktır.
 • 666  GÜL ANLAMI; 666   gül almak isteyenler genelde balayını beklerler. Çünkü burada sevgiliye verilecek en doğru hediye ve gül sayısı 666 gül dür. Evlilik sonrası kişiler sevginin biteceğine inanır bu düşüncenin tamamen yanlış olduğunu göstermek isteyen yeni eşler sevdikleri için 666 gül alıp hediye edebilirler. 666 gül er zaman hastalıkta ve sağlıkta sevdiğinin yanında olacağının anlamını taşır bu nedenle gezmeye giden ya da balayına giden yeni evli çiftler için en doğru hediye olacaktır hiç kuşkusuz.  Bir başkası olmayacak her zaman seni seveceğim anlamı da taşır 666 sayısı. Sadakat ve güvenin de yer aldığı 666 sayısı diğer tüm hediyelere oranla daha değerli bir hediyedir.
 • 777 GÜL ANLAMI; 777 gülün anlamı bir çok kişi de mutluluk aradım ama kimse de sende bulduğum mutluluğu bulamadım anlamı taşır. Ağlanacak bir haldeyim ve bu durumdan sadece beni sevdiğim kişi çıkarta bilir demek te aynı zamanda mümkün olacaktır. Yarını olmayan yollarda yürümek istemiyorum ve seninle daha güvende mutlu olmak istiyorum demektir. Bu gül sayısı yeni âşık olunan sevgiliye verileceği gibi uzun yıllardır sevdiğiniz kişilere de verilebilir. Sevgili için ağladığını belirten ve sadece onunla mutlu olunacağını belirten en güzel hediyelerden bir tanesidir.  Eğer 777 gül almışsanız bu sizin için oldukça değerli ve önemli olmalıdır.
 • 888 GÜL ANLAMI; 888 gül hediye etmek bir evlilik teklifi anlamına gelir. Özel bir program yaparak ve 888 tane gül hediye ederek evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Bunun yerine hiçbir özel program yapmadan da sadece 888 gül vererek aynı anlam içeriğine sahip olabilirsiniz. Unutulmaz bir evlilik teklifi için en iyi yöntem 888 tane gül almak en doğrusu olacaktır. Eğer bir genç kız 888 tane gül alıyorsa evlilik teklifi almış anlamına gelir. Burada verilecek gülün rengi hiç önemli değildir, çünkü verilen gül sayısı evliliği ve hayat boyu bağlılığı temsil eder. Yine en güzel evlilik teklifi böyle yapılır. Bu da kişinin ömründe alacağı en güzel hediyelerden bir tanesi olacaktır. Hiçbir zaman sevgiliyi unutmama manasına da gelecektir.
 • 999 GÜL ANLAMI; 999 gül genelde elveda anlamı taşır.  Çok seven kişiler için zor ayrılığı simgeler. 999 gül unutmak istiyorum ve bunu başaracağım anlamına gelir. Görmemek üzere gidenler sevdikleri için 999 gül hediye ederler bu güllerin anlamı sevgimin ne başı var ne de sonu. Fakat ayrılmak istemeyip mecbur ayrılan kişiler için verilen hediyedir. Artık tüm umutların tükendiğini ve aşkın son bulmadığını ama ayrılmak zorunda olduğunu belirten bir rakamdır 999 gül sayısı.  Burada verilen gülün renginden daha çok önemli olan sayısıdır. Bu sayı genelde hayatın en önemli parçasının bitişi anlamına da gelir.

Kırmızı gül; tutkulu aşkı simgeler. Beyaz gül; saflığı simgeler. Sarı gül; arkadaşlığı simgeler. Eğer birine gül hediye etmek isterseniz, güllerin anlamlarını bilerek hediye ederseniz çok daha anlamlı bir hediye vermiş olursunuz.