Ofis tasarımlarında ofisin yapısını tamamen değiştirecek bir detay olan çiçekler aynı zamanda temiz hava vererek daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağladığı bununla birlikte ofis içerisine hoş kokular verdiği bilinmektedir. Bu çiçeklerin kullanılması ofisin daha doğal olmasına katkı sağlar ayrıca ofise yeşil bir görüntü vererek daha dikkat çekici olabilmektedir. Ofise farklı hava katan ofis çiçeklerinin bakımı biraz zahmetli olabilmektedir. Her zaman gereken ilgiyi göstererek, suyunu vermek, toprağa humus eklemek, bakımlarını yapmak, gerektiğinde toprağını değiştirmek, budamasını yapmak gerekliliği unutulmamalıdır. Bitkinin bu ihtiyaçlarını karşılamak yetmeyebilir ve her bitkiyi ofisin içinde yetiştirmek mümkün olmayabilmektedir. Bundan ötürü bitkiler seçilirken dikkat edilmeli kapalı ortamlarda, güneşi az alan ortamlarda, klima açıkken bu soğuktan etkilenmeyecek ortamlarda yetişebilecek ve ortama kolay adapte olabilecek çiçekler seçilmelidir. Bu adapte sürecini atlatmak içinde gereken bilgi ve birikime sahip olmak çiçeğin kurumasını önlemek amaçlı gerekli bilgileri öğrenmek gerekmektedir.

Ofisler çiçekleri için toplu alımlarda görsel ve toptan fiyat almak için lütfen bizimle 0216 418 45 35 nolu telefonumuzdan irtibata geçiniz.

Ofis ortamında bakabileceğiniz saksı çiçekleri modelleri ve fiyatlarını görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Ofiste Yetiştirilebilecek Çiçekler

Ofiste yetiştirebilecek çiçekler daha az güneş alan ortamlarda, havasız ortamlarda ve her ortama kolayca adapte olan çiçekler seçilmesi gerekmektedir. Bunun için ofiste devamlı ilgilenilmediğinden dolayı kaktüs türü yada az su isteyen bitkilerin seçilmesi daha uygun olacaktır. Aşağıdaki örneklerde sizlere ofiste kolay bakım yapabileceğiniz bir kaç bitki örneği sunuyoruz.

Görsel Kaynak: .dreamstime.com

Minyatür Yuşa Ağacı

Bu minyatür ağacın anavatanı Cezayir olmakla birlikte güçlü dayanıklı yapısı ve görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Bunun haricinde küçük bir görüntüye sahip olan bitki en fazla 20 cm’ye kadar büyüyebilmektedir. Bundan dolayı genelde masa üstlerinde tercih edilen bitkinin bakımı oldukça kolaydır. Yaz aylarında daha sakin bir dönem geçirerek dinlenmede kalır, bahar ve kış aylarında büyümeye ve yetişmeye başlamaktadır.

Görsel Kaynak: hgtv.com

Kraton Bitkisi

Bir diğer tercih edilen bitkidir. Yeşil ve narin bir görüntüsü olan kratonun yine yaprakları oldukça güçlü ve dayanıklı olması ile bilinmektedir. Kraton bitkisi de yine bakımı kolay ve her ortama kolayca adapte olan yapısı ile tercih sebeplerinden olmaktadır. Ofisin içindeki sehpalara konulabilmektedir.

Kraton Çiçeği

Telgraf Çiçeği 

Daha çok duvarların kenarlarında veya kapı girişlerinde yerlerde tercih edilen bitkidir. En önemli özelliği 2 metreye kadar uzayabilen yapraklara sahip olması fakat bu yaprakların dalgalı ve narin görüntüsü ile yere değecek biçimde uzanması oldukça dikkat çekicidir. Çok fazla güneşi sevmeyen bitkinin ofis ortamında yetişmesi oldukça kolaydır.

Görsel Kaynak: pinimg.com

Kumkuat Bitkisi

Aslında Çin ve Ortadoğu da bulunan bir meyve olarak bilinmektedir. Fakat ülkemizde ofislerde süs olarak kullanılan ve yenilemeyen türleri bulunmaktadır. Oldukça doğal görüntüsü ile dikkatleri çekmektedir.

Bunların haricinde ofislerde birçok yapay çiçekler kullanılabilmekte ve yine hoş bir görüntü elde edilebilmektedir. Yapay çiçekler seçilirken dikkat edilmesi gereken ofisin renkleri ile uyumlu ve tozu kiri tutmayan çeşitleri tavsiye edilmektedir. Hem canlı hem yapay çiçeklerin birlikte kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca bir dikkat edilmesi gereken konu ise canlı çiçeklerin doğal çiçeğe benzeyen silikon yapılı olanları daha çok orijinal bir görüntüye olanak sağlamaktadır.

Canlı Ofis Ağaçları

Çiçek ve minyatür olarak kullanılan ağaçların ardından bahsedilmesi gereken bir diğer çeşit canlı ağaçlardır. Mandalina ağaçları bu türlerden en çok dikkat çeken türdür. Bazı türleri boyu en fazla 75 cm ye kadar büyüyen ve doğal görüntüsü olan mandalina ağaçlarının daha çok köşelerde ve duvar diplerinde kullanımı tercih edilebilmektedir. Bir diğer tercih edilen ağaç türü ise Örgülü Benjamin denilen ağaç türüdür. Genişliği çok fazla olmayan 2 metre ile 2.5 metreye kadar uzayabilen türleri bulunmaktadır. Ofislerde daha şık bir görüntü elde etmek istenildiğinde kapı girişlerine iki adet Örgülü Benjamin ağacı tercih edilebilmektedir.

Ofis Çiçekleri Bakımı

Ofis çiçekleri seçilirken ortama kolay ve bakımı az yorucu seçilmesi gereklidir bu yüzden her gün suyunu verip budaması yapılması gerekmektedir. Gölge seven bir ağaç ise iç taraflara, güneş seven bir ağaç ise kapı ve cam kenarlarına konulması tavsiye edilmektedir.

Şeflera Çiçeği