En çok sevilen çiçekler arasında yer alan şebboy çiçeği anlamı herkes tarafından merak ediliyor. Şebboy, dört yönlü olan ve mor, beyaz ve pembe renkleri ile dikkat çeken bir çiçek türüdür. Türkiye’de uzun çiçek ömrüne sahip olan ve vazoda en uzun şekilde durabilen çiçeklerden birisidir. Nadir olarak bu kadar uzun ömre sahip olan çiçeklerden birisidir. Sizler de vazolarınız da, balkonlarınız da ya da bahçelerinizde rahatlıkla şebboy çiçeğini yetiştirebilirsiniz. Yetişmesi ve büyümesi bir hayli kolay olan ve uzun ömürlü olan bu çiçeğe sahip olduğunuzda dertleşeceğiniz yeni bir ortağa da sahip olduğunuzu anlamış olacaksınız. Beyaz, mor ve pembe şebboy çiçeklerinin farklı anlamları mevcuttur.

kayışdağı çiçekçi
Beyaz Şebboy

Şebboy Çiçeğinin Farklı Renk Anlamları Nelerdir?

  • Beyaz şebboy çiçeği saflığı ve temizliği ifade eden bir türdür.
  • Çiçekçi vitrinlerinde oldukça gösterişli ve güzel kokulu olarak yer alan şebboy çiçeği faydaları da saymakla bitmez. Birisine karşı saflığı ve temizliği ifade eden bir hediye göndermek ya da vermek istediğinizde şebboyun beyaz türünden faydalanabilirsiniz.
  • Aynı zamanda pembe rengi de bulunan şebboy çiçeği, sevgiyi, aşkı, sıcaklığı ve samimiyeti gözler önüne sermekte ve ifade etmektedir. Birisine karşı sevgi beslediğinizde ve gönlünüzün onda olduğunuzu göstermek istediğinizde derhal bir çiçekçiden pembe şebboy temin edebilirsiniz.
  • Mor türü de bulunan şebboy çiçeği ise en derin sevgiyi ve asilliği ifade ediyor. Yoğun kokuya sahip olan mor çiçeği de derin sevginizi ve asaleti ifade etmesi için buket halinde temin edebilirsiniz.
Mor Şebboy

Şebboy Çiçeğinin Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen her çiçekçide bulunan ve vitrinlerin vazgeçilmez kokulu çiçekleri arasında yer alan şebboy çiçeği her zaman kullanışlı ve uzun ömürlü olan bir çiçektir. Dilediğiniz her çiçekçiden kış ve ilkbahar aylarında rahatlıkla temin edebilir ve vazolarda ya da saksılarda yetiştirebilirsiniz. Camlarınızı, balkonlarınızı ve masa üzerini güzellikle süsleyecek olan bu çiçek türü sayesinde evleriniz ve bulunduğu yerler de çok güzel kokularla donatılacaktır. Hem güzel görüntüsü hem de güzel kokusu ile dikkat çeken şebboy çiçeğine kış ve ilkbahar aylarında sahip olabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden İstanbul ve Ankara’nın tüm ilçelerine aynı gün teslimat garantili onlarca rengarenk mis kokulu şebboy çiçeği teslimatı yapmaktayız. İstanbul Anadolu yakası maltepe bölgesine kayışdağı çiçekçi şubemiz üzerinden özel frigolu çiçek servis araçlarımız ile gönderim yapılmaktadır.