Hem yaz aylarında hem de kış aylarında bakımı yapılabilen ve taze bir şekilde tutulabilen karanfil çiçeği pek çok renkte sizlerle yaşayabilir. Dilediğiniz her an her çiçek serasından bir karanfil çiçeği tohumu edinerek ekebilir ve saksılarda ya da bahçenizde yetiştirerek büyütebilirsiniz. Karanfilin pek çok rengi mevcuttur ve her karanfil çiçeği anlamı farklı bir anlama sahiptir. Bu anlamlar her biri pozitif neticelere ve anlamlara sahip olmakla beraber oldukça şahane kokulara da sahiptir. Kırmızıdan mora, pembeden beyaza, sarıdan maviye, siyahtan fuşya’ya pek çok renge sahip olan karanfil çiçeği en güzel kokan çiçekler arasında yer alıyor. Üstelik anlamları da en güzel anlamlara sahip olan çiçeklerden biri de yine karanfil çiçeğidir.

Kırmızı Karanfil

Pembe Karanfil Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Pembe karanfil anlamı kısa ve öz olarak şefkat ve içtenlik anlamına geliyor. Pembe renkten oluşan karanfiller çok yoğun bir karanfil kokusuna sahiptir ve her yerde dilediğiniz şekilde kullanılabilir. Özellikle de davetlerde, çiçek aranjmanların da ve buketler’de de sık sık kullanılmakta olan pembe karanfil anlamı ile şefkati ve içtenliği temsil ediliyor. Sizler de sevdiğiniz bir insana çiçek hediye etmek istediğinizde ve içinizden gelen gerçek duyguları gözler önüne sermek ve yansıtmak istediğinizde, pembe karanfillerden yararlanabilirsiniz. Böylece hediye ettiğiniz insana karşı olan şefkatinizi ve içtenliğinizi de yalnızca bir çiçekle dahi göstermiş olacaksınız.

kaynarca çiçekçi
Beyaz Karanfil

Kırmızı Karanfil Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Kırmızı karanfil anlamı aşkı ifade etmekte ve sıcaklığı temsil etmektedir. Sevdiğiniz bir insana karşı aşkınızı, sıcaklığınızı ve sevginizi bir çiçekle göstermek istediğinizde, kırmızı karanfil çiçeğinden faydalanabilirsiniz. Böylece sevginiz, sıcaklığınızı ve içten gelen samimi duygularınızı yalnızca koyu kırmızı olan karanfil çiçekleri ile gözler önüne serebilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerden yetiştirebileceğiniz özelliklere sahip olan bu yoğun kokulu ve yoğun renkli kırmızı karanfiller aşkınızı ve sıcaklığınızı yansıtmanız için birebir olacaktır. Üstelik hem bahçelerde hem aranjmanlar da ve dekorlarda hem de buketler de canlı bir şekilde kullanılır. Bu nedenle hemen hemen herkes tarafından en çok sevilen çiçekler arasında yer alır.

Beyaz ve Pembe Karanfil Anlamı Nedir

  • Beyaz karanfil saflık ve temizlik anlamına gelmekle beraber genel olarak erkeklere alınan bir çiçek türüdür.
  • Pembe karanfil masum sıcak sevgi anlamını taşımakta olup duygusal kişilere gönderim yapılır.

Karanfil çiçeği anlamı kadar özel ve naif bir çiçektir. Özellikle tören ve merasimlerde karanfil çiçeği sıkça kullanılmaktadır. Karanfil çiçeğinin en fazla talep gördüğü 8 mart dünya kadınlar gününde İstanbul içi ana dağıtım merkezimiz kaynarca çiçekçi şubemiz üzerinden kargo ile dağıtım yapılmaktadır.