Evlilik yıldönümü son derece özel olan bir gündür. Çiftler bugünü anlamlı kılmak için özel organizasyonlar yaparlar ve anlamlı hediyeler almak isterler. Çiçekler, bu özel günde olmasa olmaz hediyelerdendir. Sevilen kişiye direk hediye edilebileceği gibi, bulunulan atmosfere şıklık katmak için de kullanılabilirler. Burada çiçek seçimi oldukça önemlidir. Hem karşınızdaki kişinin zevkine göre bir tercih yapmanız gerekir hem de tercih edilen çiçek bu özel günün anlamına uygun olmalıdır.

Evlilik Yıldönümünün Anlamına Uygun Çiçekler Nelerdir?

Evlilik yıldönümünde olmasa olmaz çiçek tercihlerinden birisi güldür. Güller hemen hemen her güzel ve özel günün en iyi temsilcileri konumundadırlar. Vazgeçilmesi zor olan klasiklerdendir. Her klasik gibi oldukça anlamlı ve zarif bir tercihtir. Bugüne özel olarak hazırlanmış olan bir aranjmanla sunum yapmak hediyenize çok daha fazla değer katacaktır. Genellikle kırmızı renkte güller tercih edilirken beyaz veya pembe renklerde hazırlanacak şık bir buket de oldukça anlamlı olacaktır.  Gül tercihinin yanı sıra papatyalar da bu özel güne yakışan çiçeklerdir. Sadeliğin ve zarifliğin temsili olan papatyalar, birçok kadın tarafından oldukça sevilen çiçeklerdir. Şık bir şekilde hazırlanacak olan papatya demeti sevginizin sunumunda oldukça şık ve göz kamaştırıcı olacaktır. Beyaz rengin zariflikle buluştuğu diğer bir seçenek Lilyum olacaktır. Bu çiçeklerin şıklığı sunumdaki şıklıkla birleştiğinde evlilik yıldönümüne oldukça uygun bir hale gelecektir.

Evlilik yıldönümünde hediye edilen çiçeklerin bakımı da düzgün yapılırsa, hediyenin ömrü oldukça uzar. Aynı zamanda çiçekler kurutularak her daim saklanabilmektedir. Çiçek bakımında dikkat edilecek noktalar şu şekildedir:

  • Çiçeklerin sap dipleri bir-iki gün arayla az az kesilir.
  • Çiçekler vazoda suya konur ve bu su bir-iki gün arayla değiştirilir.
  • Vazoya konan su, vazonun 3’te 1’i kadar olmalıdır. Bu sayede çiçek sapları kolayca çürümez.
  • Çiçek suyu için satılan özel tozlardan temin edilebilir.
  • Çiçekler kuruduktan sonra buket haline getirilip, ters çevrilerek asılır ve bu şekilde saklanabilir.
101 Kırmızı Gül İsteme Çiçeği

Evlilik Yıldönümünde Hediye Edilebilecek Diğer Çiçek Türleri

Özellikle papatya seven kadınların hayran oldukları diğer bir çiçek türü de Gerbera’dır. Papatya görünümünde olan bu çiçekler papatyaya göre daha büyüktür. Ayrıca farklı renk tercihleriyle de şık bir buket yapılabilmektedir. Ayrıca özel günlerin olmazsa olmazlarından olan Orkide de evlilik yıldönümü için oldukça şık ve anlamlı bir tercihtir. Orkide zarifliğinin ve şıklığının yanı sıra asaletiyle de akıllarda yer etmiştir. Evlilik yıldönümünde Orkide tercih ederek de bu özel günün anlamını vurgulamanız mümkündür. Evlilik demek aynı zamanda şefkat ve masumiyet demektir. Şefkat ve masumiyetin simgesi de Lisyantus çiçeğidir. Bu çiçek sevginin ifadesinde oldukça başarılıdır.

Evlilik yıl dönümü çiftler için özel ve anlamlı bir gündür. Her şeyden önce çiftlerin birbirine olan sevgileri her şeyin üstündedir. Ancak bu özel günü anlamlı dokunuşlarla unutulmaz hale getirmek birçok çiftin isteyeceği bir şeydir. Çiçekler bu özel güne büyülü bir hava katar. Hem ortama şıklık sağlarlar hem de sevginin en güzel ifade şeklidirler.

51 Kırmızı Gül İsteme Çiçeği