Anneler günü yıl içinde Mayıs’ın ikinci Pazar günü kutlanan en önemli günlerden birisidir. Annelerine değer veren herkes mutlaka hem normal günlerde hem bu özel günde annelerini mutlu ederler. Anneler gününde alınması icap eden ve uygun olan pek çok hediyelik ürün mevcuttur. Ancak annelerin en fazla sevdiği ve beğeniyle kabul ettiği hediyelik ürünler içerisinde çiçekler yer alıyor. Anneler hem yapay çiçeklerden hem de doğal çiçeklerden bir hayli hoşlanırlar. Sizler de bu özel günde ya da normal günde annelerinizi en derinden mutlu etmek istediğinizde, bir buket çiçek alabilir ve böylece annelerinizi bir hayli mutlu edebilirsiniz. annelere hediye edilebilecek en güzel çiçekler içerisinde orkide, karanfil, kasımpatı ve papatya yer alıyor. Farklı renkleri ve farklı türlerinin farklı anlamlara geldiği bu çiçek çeşitleri içerisinde hangisini annenize hissettirmek istiyorsanız, o renk ve çeşitlerden alabilirsiniz. Annelerin en çok sevdiği çiçek türleri içerisinde papatyalar ve kasımpatılar yer alıyor. Güller daha çok aşkı temsil ettiğinden anneler gününde gül almak çok da uygun sayılmaz.

Anneler Gününde Hangi Tür Çiçekler Alınmalıdır?

Anneler gününde anneleri en fazla mutlu eden çiçek türleri papatyalar olarak biliniyor. Papatyaların beyaz olanları saflığı ve masumiyeti temsil etmesi annelerin içine huzur vermektedir. Aynı zamanda papatyaların farklı renkleri de mevcuttur. Sarı olanlardan pembe olanlara, kırmızılardan turunculara, yeşil olanlardan mavi olanlara kadar pek çok çeşidi mevcuttur. Sarı papatyalar annenize karşı sıcaklığınızı ve samimiyetinizi ifade ediyor. Kırmızı yada pembe papatyalardan oluşan bir buket aldığınızda annenize karşı ona olan yakınlığınızı belli edebilirsiniz. Turuncu papatyalardan aldığınızda ona ne kadar güler yüzlü olduğunu anlatabilirsiniz. Mavi ve yeşil papatyalar aldığınızda ise annenizin ne kadar doğal bir görünüme ve kalbe sahip olduğunu ifade edebilirsiniz. Her çiçeğin ve her rengin farklı bir anlamı olmakla beraber, alınan günün anlam ve önemi de bu şekilde gözler önüne serilir.

Anneler Günü Orkide

Anneler Gününde Çiçek Almanın Önemi Nedir?

Anneler gününde tek bir tür ve tek renk çiçek almak yerine, birden fazla çiçek türü ve çiçek rengi içeren çiçeklerden bir buket yaptırmak daha önemli ve güzeldir. Hem annenize karşı daha fazla duygu ve düşünceyi ifade etmiş hem de ona rengarenk bir hediye sunmuş olursunuz. Anneler gününe verilen önemi de rengarenk bir şekilde gözler önüne sermiş olacaksınız. Çiçekler mutlaka anneleri en mutlu eden hediyelik ürünler içerisinde yer alıyor. Sizler de annelerinizi daha renkli ve daha canlı somut hediyelik ürünler ile mutlu etmek istediğinizde, bir çiçekçiye uğramanız ve çiçeklerin türlerine göre anlamlarını öğrenmeniz yeterli olacaktır. Annelerinizin yaşına göre daha asil buketler yaptırabilir ve daha hoş kokulu, uzun süre dayanan çiçekler alabilirsiniz.

Anneler Günü Menekşe