Yükleniyor
Ana Sayfa Hakkımızda Ödeme İletişim
Üye Ol / Giriş Yap
Sipariş Takibi

Acıbadem Çiçekçi

Acıbadem mahallesi şuanda İstanbul’un Anadolu yakasında bir ilçe olan Kadıköy’e bağlı bir mahalledir. İstanbul’da birçok kişiden duyulabileceği gibi yaşanılması en güzel olan mahalle olarak adından söz ettirmektedir. İstanbul’un en sevimli semtlerinden birisi olan Acıbadem mahallesinin hemen kuzeyinde Üsküdar da bulunan bir Acıbadem caddesi olarak bilinen bir caddesi bulunmaktadır. Bahçeli tek katlı müstakil evleri ile şehir görüntüsünden uzak 2 veya 3 katlı apartman daireleri ile şehir gürültüsünden uzak sakin sessiz bir bölge olarak bilinmektedir. Hem şehir merkezine bu kadar yakınlıkta olup hem hala mahalle kültürüne sahip çıkabilen nadir semtlerin başında gelmektedir. Acıbadem’in tarihide oldukça geçmişe dayanmaktadır. 17. yüzyılda bir ağanın toprakları olan Acıbadem 1630 yılında 4. Murat’ın girişimleri ile kamu malı olarak ilan edilmiştir. Kamu malı haline geldikten sonra önemi daha da artan Acıbadem daha sonra gelen padişahlar tarafından da yine önemle karşılanan mahalle Osmanlı’nın son zamanlarında ve Cumhuriyet zamanlarında ahşap evler inşa edilerek güzel görüntüsü bozulmamıştır. 20. Yüzyıla kadar halen Haydarpaşa mahallesi olarak bilinmekteydi fakat 20. Yüzyılın hemen başında Acıbadem ismini almıştır. Seyrek tahtadan yapılmış evleri bulunan Acıbadem mahallesinde 1940’lı yılların ortalarında imarlaşma izni çıkmış ve insanlar kendi yerleşim yerlerini oluşturmaya başlamış, 2 ve 3 katlı binalar yapmışlardır. Bu cadde potansiyel açısından oldukça göze batmakta ve birçok kafe, restaurant, büfeye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Acıbadem çiçekçiler ile de oldukça göze batan bir semt olarak bilinmektedir.
Vazo da Mis Kokulu Zambaklar
249,00TL 229,00TL + KDV
Vazoda Büyük Boy İhtişam
1.399,00TL 1.199,00TL + KDV
Çift Dal Fuşya Orkide
1.799,00TL 1.699,00TL + KDV
Bol Çiçekli Spatifilyum Çiçeği
199,00TL 169,00TL + KDV
Gonca Beyaz Güller
219,00TL 199,00TL + KDV
Kırmızı Gerbera Arajman
199,00TL 179,00TL + KDV
Kaput Üstü Gelin Arabası Süslemesi
599,00TL 499,00TL + KDV
Vazoda 33 Kırmızı Gül
699,00TL 599,00TL + KDV
Gonca Beyaz Gül Buketi
249,00TL 229,00TL + KDV
3 Dallı Fuşya Orkide
1.799,00TL 1.599,00TL + KDV
Aşkın 63 Adı
1.499,00TL 1.299,00TL + KDV
2 Köklü Dracina Margineta
269,00TL 249,00TL + KDV

Acıbadem Mahallesinin Önemi

Acıbadem mahallesi İstanbul ulaşımının merkezi olarak bilinmektedir. İstanbul’dan geçen otobüs ve dolmuş seferlerinin birçoğunun uğrak noktası olarak bilinmektedir. Üsküdar ve Kadıköy’ün sınırlarını belirleyen cadde hem merkeze yakınlığı ile bilinmekte ve hem mahalle kültürü açısından hem de insanların samimiyeti açısından çok değerli bir mahallesi olarak bilinmektedir. Ayrıca temizlik açısından da İstanbul’un en temiz bölgesidir. Sokakta bulunan esnaf ise oldukça değerli insanlardan oluştuğu bilinmektedir. Son zamanlarda her şehir gibi kentsel dönüşüm yapılmak istenmiş fakat mahalle kültürüne sahip çıkan Acıbadem sakinleri buna karşı çıkarak engellemiştir. Acıbadem mahallesi ayrıca birçok tarihi yerlerden oluşan camiler, medreseler, çeşmeler ile Osmanlı ve cumhuriyet zamanının izlerini taşımaktadır. Bulunduğu konum açısından da oldukça dikkat çekmektedir. Anadolu yakasında şehir merkezine oldukça yakındır. Ayrıca Acıbadem’in simgesi haline gelmiş ve 40 yıldır taze çiçekleri ve hoş sohbeti ile bilinen çiçekçiler ile karşılaşılabilmektedir. Caddeye girildiğinde tarihin kokusunu hissedebileceğiniz Acıbadem çiçekçi ablalar olarak bilinen ve seyyar olarak çiçek satan birçok kadın'ıda görebilmek mümkündür. Son olarak Acıbadem de bulunan Akaysa Avm oldukça önemli bir yapı olarak bilinmektedir. Akasya AVM çiçekçi ile dolu bir Avm olarak bilinmektedir.

Acıbadem’de Alınacak Çiçek Hizmetleri

Acıbadem’de birçok nadir çiçeklerin bulunabileceği bir bölgedir. Özellikle Nesli tükenmekte olan bitkiler yetiştiriciliğini üstlenen ve satışını gerçekleştiren yerler bulunmaktadır. Bu nadir çiçeklerin haricinde bazı çiçekleri dondurarak yapımı sağlanan veya fabrikasyon üretimi ile bire bir çiçek gibi duran cansız çiçeklerin tasarımı ve yapımını üstlenen çiçekçiler bulunmaktadır. Bir diğer önemli çiçek çeşidi gelinin elinde tuttuğu el çiçekleridir. Bu çiçeklerin tasarımı ve renk uyumu oldukça zor olmakla birlikte insanların isteği doğrultusunda yapılması gerekmekte ve bu sebepten ötürü oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. El çiçekleri normal canlı çiçeklerin dondurulması veya tam canlı görünümünün sağlandığı değişik sanayi malzemeleri kullanılarak yapılan fabrikasyon çiçekler olabilmektedir. Tüm bunların haricinde sadece birkaç gül ile yüzlerce değişik çeşitlerde tasarım çıkarılmaktadır. Her çiçeğin kendine has anlamları olduğu bilinmektedir. Yıldönümü için ayrı kız isteme için ayrı, nişan için ayrı ve her özel güne ayrı tasarım yapılması ve farklı renklerde çiçekler ve güller kullanılması gerekmektedir.

Acıbadem Çiçek Siparişi

Çiçek konusunda tüm beklentileri karşılayan ve çeşit çeşit tasarımları bulunan çiçek siparişi gönderimini karşılıyoruz. Tamamen profesyonel ekipler tarafından tasarlanan ve isteklere saygı gösterilerek ona göre bir çiçek tasarımı yapmaya çalışan ekipler istenilen fiyat bilgisine göre de tasarımları gerçekleştirmektedir. Yine cansız çiçekler konusunda da uzman ekiplerimiz bulunmaktadır. El çiçekleri açısından da özellikle renk uyumuna dikkat ederek Acıbadem çiçek gönder yapılabilmektedir. Bilinmesi gereken tek şey bu işi profesyoneller tarafından yapıldığıdır. Kız arkadaşa içinden geldiğinde, kız istenirken, nişanlı ziyaretinde, yıldönümlerinde, açılışlarda, düğün ve cenaze çelenklerinde, hastane ve hasta ziyaretlerinde, çocuk doğumundan sonra, anneler günü, sevgililer günü, babalar günü, öğretmenler gününde, kişiler arasındaki özel günlerde ve herkese özel tasarım yapabilen uzman ekipler tarafından çiçek siparişi gönderilmektedir.

Acıbadem Çiçekçileri Neden Önemlidir?

Acıbadem mahallesi ve caddesinde yol kenarlarında ve parklarda birçok çiçek çeşidi bulunmaktadır fakat aslı meşhur yapan şey ise seyyar olarak çiçek satan kadınlarla birlikte Acıbadem caddesi çiçekçi ile dolu bir semt olarak bilinmektedir. Son zamanlarda bu işi profesyonel hale getirip tüm İstanbul’a çiçek gönderimi yapan yerler bulunmaktadır. İstanbul’un çiçek başkenti denebilmektedir. Sadece Güney Amerika’da, Asya’da veya Dünya’nın herhangi bir bölgesinde yetişen nadir çiçeklerin bulunabileceği çiçekçilere sahip caddedir. Binlerce çeşit çiçekleri ile satışlarına devam etmektedirler. Özellikle son zamanlarda internetten çiçek alan kişi sayısının fazlalaşması ile internetten satışları da devam etmektedir. Kadıköy ve Üsküdar’ın bütün özel günlerdeki, yıl dönümlerindeki, cenazelerdeki çiçek ihtiyacının karşılandığı bölgedir.

Çiçek Renklerinin Anlamları Nelerdir?

Çiçekler aynı bahçede üretilmesine rağmen Acıbadem çiçekleri anlamı farklı farklıdır. Her rengin kendine göre anlamı bulunmakta ve bu anlamlar verilecek kişiye göre değişiklik gösterilebilmektedir. Beyaz her zaman saflığın ve masumiyetin anlamını taşımaktadır. Çiçeklerde de tam anlamı saflıktır. Veren kişinin tamamen saf ve temiz duygular beslediği anlamına gelmektedir. Sarı çiçeğin pek iyi bir anlamı olmadığı bilinmektedir bu yüzden satımı oldukça az ve yetiştirilmesi daha düşüktür. Sadakatsizlik ve güvensizlik anlamına gelen sarı çiçek ve gül çeşitleri gösterişin simgesi olarak da bilinmektedir. Bir diğer gül rengi turuncu mutluluğu ve neşeyi anlatmak için kullanılmaktadır. İlişkilerde daha mutlu ve başarılı olunduğunda ve bunu göstermek istendiğinde turuncu güller ve çiçekler tercih edilmektedir. Pembe rengi daha çok yeni bir başlangıç anlamına gelmektedir. Yeni bir aşkın simgesi olarak kullanımı gerçekleşmektedir. Ayrıca çiçeğin verildiği kişiye hayran olunduğunu ifade etmek için kullanılmaktadır. Kırmızı çiçek en çok kullanılan çiçek ve gül çeşididir. Aşkı ve sevgi gösterilmek istendiğinde bir tek kırmızı gülün yeterli olduğu bilinmektedir. Son zamanlarda 40’lı 50’li 100 ve 200’lü olmakla birlikte daha fazla sayıda gül ile buket yapılabilmektedir. Mor cömertliğin simgesidir. Hem aşkta hem maddiyatta her türlü cimrilikten uzak durulacağı anlamı taşımaktadır. Mavi rengi ise oldukça ilginçtir. Açık rengi ile koyu rengi farklı anlamlar taşımaktadır. Açık olanı bütün zorluklara karşı dimdik durulacağını koyusu ise duygusal olarak karşı tarafı tatmin edilebileceği anlamı taşımaktadır. Acıbadem çiçek siparişi verilirken bunların hepsine dikkat edilmesi gerekmekte ve hangi hissi karşı tarafa sunmak istenildiğinin kararını verdikten sonra ona göre sipariş verilmesi gerekmektedir.